Haarlem - Burgemeester Jos Wienen onthulde donderdagmiddag 20 februari 2025 een gevelsteen geplaatst op de gevel van een hoek- woning aan de Ampzingstraat 24 in Haarlem.
De burgervader vertelde voorafgaand aan de onthulling van de gevelsteen over Samuel Ampzing, die leefde tussen 1590-1632 en predikant was in de Bavokerk. (zie en beluister openingsfilmpje)
De fraaie gevelsteen werd geschilderd door tekenaar Eric Coolen en Michaëla Bijlsma, koster in de Waalse kerk en kunstenaar. Martin Busker van de Stichting geveltekens Vereniging Haerlem hadden een adviserende rol.
Het ontwerp van de gevelsteen is van tekenaar Eric Coolen, de steen werd uitgehakt door Jelle Steendam van Atelier Steendam.
Het muzikale Haarlemse Ampzing Genootschap speelde tijdens de onthullingsbijeenkomst enkele van hun favoriete Nederlandstalige liedjes. Ze bestaan 25 jaar en vieren dat o.a. met het plaatsen van deze gevelsteen. (Hieronder enkele fragmenten van hun optreden)
Hieronder enkele afbeeldingen van de bijeenkomst in willekeurige volgorde