FLURT laat Heemstede nog één keer met de zomer sjansen

09 sep , 13:05Cultuur & Welzijn
HEEMSTEDE – De zomer leek haar koffers al te hebben gepakt, maar zondag 6 september kreeg zij bij Ateliers 49 aan de Voorweg nog één laatste uitnodiging: “Kom je ook FLURTen?”
Tekst, foto's & film Charles Duijff, Openingsfilm & film-editing John van der Wal (YouTube 023TVonline)
'Oh That Summer of 71' zongen Bolland & Bolland in 1972. Dat bekende duo 'flurte' toen al met de zomer en dat is ook logisch, want bij zomers weer straalt iedereen ook een beetje van binnen en we geven warmte aan elkaar!
Dat liet de organisatie van Flurt Festival Late Summer ook gebeuren...Tijdens een 'stralend' kleinschalig nazomers festival kwamen kunst, muziek, theater, workshops en vooral veel gezelligheid bij elkaar.
Van 11.00 tot 17.30 uur veranderde het terrein rond de ateliers in een bont cultureel dorp. John van der Wal en ik zei de gek liepen er rond met onze foto- en filmapparatuur en we werden meteen op het matje geroepen bij 'de geest' van (o.a. predikant en hoogleraar) Nicolaas Beets die ronddwaalde op het terrein. Hij gaf ons een lesje betreffende zijn 'Camera Obscura' Wat dat inhoudt moet u maar eens zoeken in Wikipedia. Voor ons leek het in eerste instantie een alternatief voor Canon, Nikon, Lumix, Sony en noem alle merken camera's maar op. Wat opviel is dat Nicolaas Beets verdacht veel leek op ene Fred Rosenhart, die wij kennen als veelzijdig kunstenaar en performer. Is dit 'm nou? Wat denkt u?  Of toch een flurt van een geest?
FL Fred Rosenhart
Charles Duijff
Bezoekers van Flurt konden dus luisteren, kijken, meedoen, en ja natuurlijk ook eten en drinken! Poffertjes bijvoorbeeld met veel poedersuiker en roomboter. Ook geschikt om mensen zoet te houden, je kreeg ook het Oranjegevoel, maar er was zoveel te doen, je kon je gewoon niet vervelen! Poffertjes & Boffertjes wat dat betreft.
FL poffertjes
Charles Duijff
Wie weleens wilde weten of 78 Tarot-kaarten jouw geluk van die dag en voor de rest van je leven kunnen voorspellen, kon terecht bij twee heuse waarzegsters, die in een romantische setting beloofden 'de waarheid & niets dan de waarheid' te vertellen. 'Zo Helpe mij Flurt Almachtig!'
FL Dolly & Leah
Charles Duijff
Wie met alles wilde meeflurten, moest wel tempo maken. Rustig naar één schilderij kijken was toegestaan, maar ondertussen klonk buiten alweer livemuziek en stond verderop vermoedelijk iemand klaar om de bezoeker cultureel te verrassen.
Op het buitenpodium zorgden onder anderen Yvonne Weijers, De Zaak, de Killer Diller Bluesband, Jeremi van den Berg en Frankfurter Polka voor de muzikale omlijsting. Alleen die laatste naam maakte al nieuwsgierig: ging het om muziek, een Duitse snack of een bijzonder beweeglijk worstje? Het bleek gelukkig om muziek te gaan. Hieronder filmpje  van The Killer Diller Blues Band
Ook binnen viel genoeg te beleven. Illusionist Celsius, cabaretduo Lady Charity, theatergezelschap Røttøkøtøt, Lilaluna Verteltheater en andere artiesten verzorgden intieme optredens. 
Rond de opvallende FOLLY vonden verschillende theatrale en muzikale verrassingen plaats. Zo was er bijvoorbeeld de lezing over spiegelbeeld en reflectie, geïnitieerd en begeleid door Monique Warnaar en Aafke van Sprundel. Zij zijn de bedenkers van Stichting FOLLY, het mobiele spiegelkunstwerk dat speciaal is ontworpen om inwoners te laten verwonderen, reflecteren en 'spiekdaten'.
Wat schetste mijn verbazing toen Willeke Alberti verscheen, of was het toch de Heemsteedse latin & jazz zangeres Yvonne Weijers die voor haar waarnam? (zie en beluister filmpje hieronder)
Het zingen van 'Spiegelbeeld': Het bekende nummer van Willeke Alberti werd tijdens de acts rondom de FOLLY ten gehore gebracht door de Heemsteedse jazz- en latin-zangeres Yvonne Weijers, die als vaste muzikale gast optrad tijdens het Flurt Festival.
Namen als Fooling Follyen Have a Foolish Spiekdate maakten duidelijk dat het festival zichzelf niet overdreven serieus nam. Dat was prettig, want kunst bekijken met gefronste wenkbrauwen is vermoeiender dan veel mensen denken.
In de open ateliers konden bezoekers kennismaken met lokale kunstenaars en zelf creatief aan het werk gaan. Op de markt presenteerden keramisten en sieradenmakers hun werk. Kinderen konden zich laten schminken, terwijl volwassenen deden alsof zij uitsluitend vanwege de kunst waren gekomen en beslist niet voor de koffie, lekkernijen en andere hapjes.
FLURT bewees dat een festival geen mensenmassa, metershoge podia en een polsbandje met ingewikkeld betaalsysteem nodig heeft. Een verzameling enthousiaste makers, artiesten en nieuwsgierige bezoekers bleek voldoende. De sfeer was persoonlijk en ongedwongen: meer culturele ontmoeting dan festivalmarathon.
Na het succesvolle debuut in 2024 keerde FLURT dit jaar terug met een programma voor jong en oud. Het festival bracht kunst en cultuur letterlijk dichtbij en gaf lokale makers een podium. De zomer mag dan bijna voorbij zijn, maar in Heemstede werd er zondag nog één keer stevig met haar geflirt. En zo’n vakantieliefde mag best een vervolg krijgen.
Hieronder foto's in willekeurige volgorde...
loading

Loading articles...

Loading