Bevrijdingspop Haarlem gaat in 2027 door in afgeslankte vorm

04 nov , 20:04 • Gemeente
488267982_10230128501942592_1782361028794942782_n
WIm Meijer Fotografie
HAARLEM - Bevrijdingspop Haarlem gaat volgend jaar door, maar op kleinere schaal. De gemeente Haarlem en de provincie Noord-Holland stellen allebei € 69.500 extra beschikbaar. Samen met € 155.000 aan bezuinigingen en extra inspanningen om inkomsten te vergroten, maakt dat de organisatie van het festival financieel mogelijk.
De stichting kwam in zwaar weer nadat de editie van 2026 een verlies van circa € 280.000 opleverde. Hoewel het festival inhoudelijk succesvol was en ongeveer 130.000 bezoekers trok, zijn de financiële reserves daardoor uitgeput. Het bestuur vond het niet verantwoord om het festival in 2027 op dezelfde manier te organiseren.
In de afgeslankte opzet wordt onder meer het Florapark niet langer als festivalterrein gebruikt. Het kinderfestival verhuist naar het hoofdterrein. De organisatie wil daarnaast meer inkomsten binnenhalen via sponsoring, partners en fondsen.
Na de bezuinigingen resteert een begroot tekort van € 139.000. De bijdragen van gemeente en provincie dekken dat bedrag. Ook hebben beide overheden afgesproken om bij onverwachte tegenvallers samen naar een oplossing te zoeken. Zo moet er voldoende financiële zekerheid zijn om het festival verantwoord te organiseren.
Onderzoek naar toekomst na 2027
De editie van 2027 is bedoeld als overbruggingsjaar. Tegelijkertijd wordt onafhankelijk onderzoek gedaan naar een financieel en organisatorisch toekomstbestendig model vanaf 2028. Daarbij wordt onder meer gekeken naar de omvang van het festival, andere inkomstenbronnen, kosten en financiële risico’s. Gemeente en provincie stellen voor het onderzoek ieder € 10.000 beschikbaar. De uitkomsten moeten leiden tot aanbevelingen voor een meerjarig plan voor 2028 tot en met 2030.
Bevrijdingspop bestaat sinds 1980 en is gratis toegankelijk. Het festival wordt grotendeels georganiseerd door honderden vrijwilligers. Voorzitter Pim van Strien noemt het festival een Haarlems en Noord-Hollands icoon. “Nu is er weer perspectief voor iedereen die op 4 mei samen wil herdenken en op 5 mei samen de vrijheid wil vieren.”
loading

Loading articles...

Loading