Haarlem krijgt eigen Oktoberfestbier, maar slechts voor één dag

29 aug , 19:14Algemeen
vader en zoon Oktoberfest
Aangeleverd
HAARLEM – Haarlem krijgt er tijdelijk een eigen bier bij. Speciaal voor het Haarlems Oktoberfest op de Veerplas worden drie bieren met een eigen etiket gebrouwen: een pilsener, een Weizen en een alcoholvrije variant. Wie ervan wil proeven, heeft daar maar één dag de gelegenheid voor. Na zaterdag 19 september verdwijnt het Haarlems Oktoberfestbier weer.
De drie bieren komen niet uit Duitsland, maar worden op zo'n tien kilometer van Haarlem gebrouwen door De Hollandse Pilsener Fabriek in Halfweg. De brouwerij aan de Haarlemmerstraatweg produceert jaarlijks ongeveer 2,5 miljoen liter bier en beschikt over negentien brouwketels. De pilsener van de brouwerij won dit jaar goud tijdens de Dutch Beer Challenge.
Dat voor het Haarlemse feest een bier uit de directe omgeving wordt geschonken, is volgens organisator Marvin Visser een bewuste keuze. “We wilden geen import en geen standaardfust, maar iets dat hier gebrouwen is, in een stad met een rijke bierhistorie. Halfweg ligt letterlijk tussen Haarlem en Amsterdam in, dus dichterbij konden we het niet krijgen.”
Ook alcoholvrij in hetzelfde glas
Er is niet voor één speciaalbier gekozen, maar voor drie varianten. Naast pils wordt een Weizen geschonken, het Duitse tarwebier dat traditioneel bij een Oktoberfest hoort. Ook komt er een alcoholvrije versie. Die krijgt hetzelfde etiket en wordt op dezelfde manier geserveerd als de andere twee.
“Dat alcoholvrij er gewoon bij hoort, vinden wij normaal”, aldus Visser. “Je hoeft hier niet te drinken om mee te doen.”
Veel tijd om het nieuwe bier te leren kennen krijgen Haarlemmers overigens niet. Het wordt uitsluitend tijdens het Oktoberfest geschonken. Na 19 september komt het niet in winkels te liggen en wordt het evenmin aan de Haarlemse horeca geleverd.
Vader en zoon achter Haarlems feest
Het Haarlems Oktoberfest zelf wordt georganiseerd door vader Eelco en zoon Marvin Visser, beiden geboren en getogen Haarlemmers. Eelco Visser is met zijn bedrijf actief in licht en geluid voor evenementen, terwijl zijn zoon feesten op verschillende plaatsen in Nederland organiseert. Voor het eerst werken zij samen aan een groot evenement in hun eigen stad.
Op de Veerplas verrijst een festivaltent van 64 bij 35 meter met ruimte voor 5.000 bezoekers. Er komen traditionele biertafels, maar ook een dansvloer, catwalk en twee bars. Onder anderen Sven Versteeg, Otto Wunderbar, Zware Jongens en Wolfgang Saufi treden op.
Opvallend genoeg wordt het Oktoberfest al op 19 september gehouden. Daarmee loopt Haarlem echter precies gelijk met München: ook daar begint die dag het officiële Oktoberfest.
Het Haarlems Oktoberfest duurt zaterdag 19 september van 15.00 tot 23.00 uur op de Veerplas en is toegankelijk voor bezoekers vanaf 18 jaar.
loading

Loading articles...

Loading