VELSEN - Rijkswaterstaat vervangt in juli en augustus de openbare verlichting op de A22 en de A208, ten zuiden van Velsen. Zowel overdag als ’s nachts zorgt dit op verschillende momenten voor hinder voor de weggebruiker. Verkeer wordt ter plekke omgeleid. De extra reistijd varieert tussen de 5 en 30 minuten.
In de maanden maart tot en met juni is de verlichting ten noorden van Velsen vervangen. In juli en augustus start de vervanging van de verlichting ten zuiden van Velsen. Om de hinder voor de weggebruiker zoveel mogelijk te beperken wordt er gewerkt tijdens de zomermaanden.
Werkzaamheden in juli
Werkzaamheden in augustus
Openbare verlichting op A22
De openbare verlichting op de A22 wordt voorzien van ledverlichting. Ledverlichting is duurzamer, verbruikt tot zo’n 30% minder energie en heeft een aanzienlijk langere levensduur. De oude lampen gingen zo’n 4 jaar mee. Ledverlichting heeft een levensverwachting van ruim 20 jaar. Daarnaast is ledverlichting beter op de weg te richten en is de hoeveelheid licht beter in te stellen. Het resultaat is een gelijkmatige lichtverdeling en meer licht op de weg, waardoor zowel de omgeving als de natuur minder hinder van strooilicht ervaren. Naast de verlichting wordt ook de energievoorziening bestaande uit voedingskasten en kabels vernieuwd. Van zonsondergang tot 23:00 uur brandt de nieuwe verlichting op 100% lichtniveau. Vanaf 23:00 uur wordt de verlichting gedimd naar circa 30% lichtniveau waarna het om 05:00 uur weer teruggebracht wordt naar 100% lichtniveau.
Advies aan weggebruikers
Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers de omleidingsborden te volgen en de reis voor te bereiden met behulp van www.rws.nl/werkzaamheden . Op die manier zijn weggebruikers het snelst op hun bestemming.