Begin je weekend goed en sportief met Parkrun Schoterbos

02 mrt 2023, 17:15 Nieuws
img 1633 3
gemeente haarlem

HAARLEM - Elke zaterdagochtend In het Schoterbos staat een enthousiast team vrijwilligers en deelnemers klaar voor de start!

(bron en foto: Gemeente Haarlem)

Iedere zaterdagochtend om 9.00 uur kun je 5 kilometer komen hardlopen of wandelen in het Schoterbos. En heb je geen schoenen maar wielen? Ook dan kun je meedoen! “Onze jongste deelnemer is 6 en de oudste is boven de 80”, vertelt eventmanager Bianca Vermeulen over het initiatief Parkrun Schoterbos.

Haarlemmers Bianca Vermeulen, John Cullingham en Rudi Kalter hebben alledrie een passie voor hardlopen en zijn de oprichters van Parkrun Schoterbos. “Het idee van de Parkrun Schoterbos is een sociaal loopje van 5 kilometer zonder verplichtingen”, legt Bianca uit. En dat loopje is overigens niet alleen bedoeld voor hardlopers, maar juist ook voor wandelaars. "Je zult zien dat je conditie enorm verbetert als je dat rondje van 5 kilometer iedere week wandelt.”

Rolstoelvriendelijk
Naast hardlopers en wandelaars is Parkrun Schoterbos ook heel geschikt voor mensen in een rolstoel. Bianca: “Ons hele traject is rolstoelvriendelijk. Uitgangspunt van ons evenement is dat iedereen mee moet kunnen doen. Dus daar hebben we goed naar gekeken.”

Gezelligheid
Naast werken aan je conditie en het verbeteren van je persoonlijke records is meedoen aan het hardlooprondje in het Schoterbos bovenal een heel sociaal evenement. “We hebben een grote groep vaste deelnemers en vrijwilligers. Dat is echt ontzettend gezellig. Na afloop drinken we altijd nog even wat met elkaar en bekijken we de resultaten.”

Professionele ondersteuning
Onder de vlag van organisatie Parkrun kunnen initiatiefnemers die een parkrun in hun eigen leefomgeving willen organiseren, gratis gebruik maken van allerlei hulpmiddelen. Ook kun je op de website kijken op welke plekken je mee kunt doen aan een run. Bianca: “Er komen wereldwijd steeds meer Parkruns bij. Het is echt enorm populair, vooral in Engeland. Onlangs hadden we hier in het Schoterbos nog twee deelnemers uit Australië en Nieuw-Zeeland. Hoe leuk is dat?”

Gratis meedoen
Meedoen aan Parkrun Schoterbos is gratis! Het adres is Schoterbos park, 2024CM, Haarlem. Het start-finish gebied is in het midden van het park, op 400m lopen vanaf tennisvereniging. Meer informatie vind je op de website van Parkrun .