Het terrein ten zuiden van het Noordhollandse provinciehuis bruiste muzikaal als nooit tevoren. Collega van Nieuws.nl Wim Meijer schreef het al in een eerder artikel, de stemming was opperbest! Maar er was toch ook een dubbel gevoel voor velen. Natuurlijk de oorlog in Oekraïne.
Tekst foto's en film Charles Duijff
Openingsfilm Cesar Zuiderwijk, Mario Goossens en de band Sloper
Cesar Zuiderwijk van Golden Earring toonde zich als altijd 'onverwoestbaar' achter het slagwerk. Toch bij hem onderliggend verdriet, nu zanger gitarist George Kooymans van Golden Earing lijdt aan de vreselijke- en ongeneeslijke ziekte ALS. Reden waarom de Golden Earring moest stoppen. Cesar Zuiderwijk en Mario Goossens () begonnen een heavy supergroep samen met de Britse gitarist Peter Shoulder (Winterville, The Union en Silverthorne) en gitarist Fabio Canini uit Belgisch Limburg. 'Twee slopers eigenlijk, met twee drumstellen, dus dubbel zo heavy!
Filmpje Het enthousiaste zangduo uit de Achterhoek Suzan Stortelder (Zieuwent, 1992) en Freek Rikkerink (Harreveld, 1993) maakten er vanaf 13:00 uur een waar feestje van. Nadat de Commissaris van de Koning Arthur van Dijk het festival opende en het bevrijdingsvuur was ontstoken (zie onderstaand filmpje) ging het los, compleet met WAVE en de hits van het duo werden volop meegezongen!
ZIE OOK
[embed]https://haarlem.nieuws.nl/nieuws/74444/bevrijdingspop-na-twee-coronajaren-weer-helemaal-terug-met-wervelende-shows-en-optimale-sfeer/[/embed]
[embed]https://haarlem.nieuws.nl/nieuws/74428/indrukwekkend-5-voor-5-moment-op-bevrijdingspop-in-teken-van-oekraine/[/embed]