Expositie fotograaf Han Ernest in Naaiatelier Haarlem

14 apr 2023, 15:54 Nieuws
a3 poster 2 kopieren
Aangeleverd

HAARLEM - Fotograaf Han Ernest van Heaven Magazine exposeert in Naaiatelier Haarlem met de serie backstage foto’s ‘On The Road’ en de portretserie ‘Music People’. Twee verschillende fotoseries die eenzelfde thema vertellen; de verhalen achter de muzikant.

Fotograaf Han Ernest (1956) noemt nieuwsgierigheid de basis voor zijn backstageserie. Wat gebeurt er achter de schermen? Hoe ziet die wereld eruit? Wie is de mens achter de muzikant? De foto’s die Han maakte van de artiesten zijn meer dan een kale registratie van de werkelijkheid. Als een vlieg op de muur legt hij visueel sprekende momenten vast in beelden, die een verhaal vertellen of waar je als kijker een eigen verhaal bij kunt bedenken. Han vertelt: “Ze wekken als het ware nieuwsgierigheid op naar het verhaal achter de foto en het persoonlijke leven van de muzikant. De beelden dwingen je tot nadenken.”

zelfportret han ernest fotografie han ernest
Zelfportret Han Ernest - fotografie Han Ernest

Han Ernest studeerde in 2014 af aan de Fotoacademie Amsterdam en werkt sindsdien voor het popblad Heaven Magazine. Daarnaast werkt hij aan verschillende documentaire projecten en opdrachten. In 2017 is hij geselecteerd als een van de New Dutch Photography Talents. Vanaf 21 april presenteert hij twee series in Naaiatelier Haarlem.

On the road
In de serie On The Road legt Han Ernest het leven van muzikanten backstage vast. Han: “We zien niet de glamour van het artiestenleven, maar de vaak afgeleefde kleedruimtes, de voorbereidende bezigheden, de spanning voor aanvang van de show, het wachten.”

publiciteitsfoto armand en de kik fotografie han ernest
Armand en de Kik

Music People
Bij de portretserie Music People staat voor de fotograaf niet alleen het maken van de foto centraal. Eerder de ontmoeting met de muzikant. “Primair gaat het me om de vraag wie de mens is achter de muzikant. Wat drijft hem of haar? Hoe staat de muzikant in het leven? Mijn doel is muzikanten meer open en als mens voor de camera te hebben, waarbij ze hun masker of de standaardhouding van de muzikant achterwege laten,” verduidelijkt de fotograaf.

De expositie Heaven in Haarlem is te bezichtigen in de weekenden van 21 t/m 23 april en van 28 t/m 30 april van 12.00 - 17.00 uur in het Naaiatelier Haarlem, Spaarnwouderstraat 124 in Haarlem. Van iedere foto is een gelimiteerde oplage met genummerde prints gemaakt. Deze zijn tijdens de expositie per foto en in lijst te koop. Zie openingstijden op www.naaiatelierhaarlem.nl . Meer werk van de fotograaf is te vinden op www.hanernest.nl .

a3 poster 2