HAARLEM – Bewoners van Meerwijk worden de komende weken uitgenodigd om mee te denken en vooral ook te praten over hun wijk. Verhalen waaruit kunstenaar Munir de Vries een selectie gaat maken, om die vervolgens uit te beelden in twee grote muurschilderingen, die binnenkort in Meerwijk verrijzen.
Tekst en foto's Charles Duijff, film en film editing John van der Wal (YouTube 023TV-online)
Zo konden belangstellenden donderdag 12 februari de Verhalenkaravaan bezoeken, een reizende keet (openingsfoto) die deze keer stond opgesteld in het hart van Meerwijk bij Buurts en komende tijd meerdere locaties in de wijk zal gaan bezoeken.
Buurts wijkondersteuner Thomas Vos (foto hierna) vertelt dat het soms een 'verhaal -en kunst apart' is om bewoners een wijkgebouw binnen te krijgen (beluister ook openingsfilm) De kleinere keet, 'de verhalenkaravaan' is toegankelijker zo wordt verwacht.

De Muurschilderingen
Het initiatief is een samenwerking tussen Museum van de Geest, het innovatieve museum over mentale gezondheid in Haarlem en Buurts, de lokale organisatie die inwoners ondersteunt bij welzijn, ontmoeting en maatschappelijke betrokkenheid.
De muurschilderingen, ook wel murals genoemd, worden in 2026 gerealiseerd op twee prominente locaties in Meerwijk: één op een gebouw aan het Da Vinciplein en één aan de Albert Schweitzerlaan op een pand van Elan Wonen. Hieronder het gebouw aan het Da Vinciplein dat zal worden beschilderd.

Volgens de organisatoren gaat het project verder dan alleen kunst. Het moet het mentaal welzijn van bewoners zichtbaar en bespreekbaar maken in de openbare ruimte, en bijdragen aan een sterker gevoel van trots, verbinding en mentale veerkracht in de wijk.
De kunstenaar is Munir de Vries (foto hieronder)

De verhalenkaravaan kon donderdag 12 februari al rekenen op kleurrijk bezoek. Mariska de Jong toonde originele Surinaamse klederdracht. Kleurrijker kan bijna niet!

De feestelijke onthulling van de murals staat gepland voor mei 2026, waarmee deze kunstwerken een nieuwe impuls moeten geven aan de culturele sfeer en identiteit van Meerwijk.
Met muziek 'de keet in!'
DJ Martin van Delden zorgt vanuit de karavaan voor uitstekende muziek. Zijn repertoire-keuze is bestemd voor een breed publiek. Daar heeft hij ruime ervaring mee, die hij van jongs af aan opdeed 'all over the world', zo vertelt hij. (beluister openingsfilm, foto Martin hieronder)

Het project sluit aan bij bredere inspanningen in Meerwijk om de wijk leefbaarder en aantrekkelijker te maken; recent hebben bewoners ook meegedacht over de herinrichting van straten en ontmoetingsplekken als onderdeel van een grootschalige wijkvernieuwing.
Nieuws.nl en YouTube 023 TV-online blijven de verdere ontwikkelingen volgen!


Kunst en gemeenschap in Meerwijk