HAARLEM - Haarlem zit vol actieve, sociale en enthousiaste doeners, (be)denkers, gevers en makers. Om deze Haarlemmers een plek en podium te geven wordt dinsdag 1 november voor de 16e keer het Initiatievencafé georganiseerd.
Tijdens dit Initiatievencafé pitchen verschillende Haarlemmers hun idee. Zij vertellen hoe zij van hun stad een fijnere, meer sociale of duurzame plek willen maken om in te wonen, te werken en te verblijven en welke hulpvraag ze hierbij hebben. De aanwezigen kunnen luisteren, vragen stellen, inspiratie opdoen en initiatiefnemers helpen met hun vraag. Het doel van deze bijeenkomst is om initiatiefnemers, maatschappelijke instanties, ondernemers, Haarlemmers en de gemeente samen te brengen zodat ze elkaar verder kunnen helpen. Het kweekcafé is ook ontstaan uit een bewonersinitiatief en daarmee een uitgelezen plek om het Initiatievencafé te organiseren.
Het bijwonen van het Initiatievencafé is gratis en aanmelden is niet nodig dus wees welkom!
HaarlemLink is een gratis online platform voor maatschappelijke (bewoners)initiatieven in Haarlem. Deelnemers kunnen via HaarlemLink hun initiatief kenbaar maken, gebruik maken van advies, training en ondersteuning en gezamenlijk optrekken met andere initiatieven. HaarlemLink is ontwikkeld door de gemeente Haarlem. Meer informatie is te vinden op de website van HaarlemLink .