Swim to Fight Cancer Haarlem haalt €175.670 op voor kankeronderzoek

01 jun , 22:30 Sport

HAARLEM - Zondag vond in Haarlem de lokale editie van Swim to Fight Cancer plaats. In totaal gingen 280 deelnemers en 34 teams het Spaarne in om geld op te halen voor kankeronderzoek. Het evenement leverde dit jaar €175.670 op.

(reportage: John van der Wal / 023TVonline)

Swim to Fight Cancer is een initiatief van Stichting Fight cancer en wordt sinds 2014 op verschillende locaties in Nederland georganiseerd. Deelnemers zwemmen in buitenwater en halen via sponsoring donaties op voor wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

De opbrengst van de Haarlemse editie gaat naar Stichting Fight cancer en twee lokale doelen: het IPSO inloophuis in Haarlem, dat ondersteuning biedt aan mensen met kanker en hun naasten, en een vervolgstudie naar het gebruik van medische hypnose bij jongvolwassenen, gericht op het verminderen van angst, pijn en stress.

De start en finish lagen bij de Melkbrug. Langs de route, met name bij de Bakenessergracht, stonden veel toeschouwers die de zwemmers aanmoedigden. Aan het einde van het evenement werd het eindbedrag op opvallende wijze aan het publiek getoond door een flyboarder op het Spaarne.

De organisatie kijkt tevreden terug op het verloop van de dag en spreekt waardering uit voor de