HAARLEM - Het Koninklijk Haarlems Mannenkoor Zang en Vriendschap viert zijn 195-jarig bestaan met een feestelijk lustrumconcert in Weense sferen. Op zondag 19 oktober brengt het koor in de Grote Zaal van de PHIL het concert Wiener Melange, een muzikale avond vol walsmuziek en klassieke grandeur.
Het mannenkoor, opgericht in 1830 en daarmee het oudste nog bestaande mannenkoor van Nederland, wordt tijdens het concert begeleid door het Promenade Orkest, het Kennemer Vrouwenkoor, diverse solisten en de Haarlemse pianiste Gerrie Meijers. De muzikale leiding is in handen van dirigent Bas Halsema.
Dansparen van de Haarlemse dansschool Schröder verzorgen tijdens het concert een dansprogramma tussen het publiek. Bekende Weense melodieën zoals Balsirenen en An der schönen blauen Donau staan op het programma.
Volgens voorzitter Leo van de Pieterman belooft het concert een bijzonder jubileum te worden. “We verheugen ons erg op dit optreden in Weense sferen, waar we lang voor hebben gerepeteerd. Het wordt een feestelijke avond, een soort nieuwjaarsconcert, maar dan in oktober én in Haarlem.”